Добруджа и Ньойският договор 1917 - 1919 (Запис номер 89186)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02157nam a2200457 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20220216160713.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180408b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00093881000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 978-954-400-194-0 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | К |
| Текст | Краезнание |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | България през периода на общата криза на капитализма (1918-1944) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1918/1945" |
| УДК определител | (093.2) |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1918/1945"(093.2) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | България през Първата световна война (1914-1918) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1914/1918" |
| УДК определител | (093.2) |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1914/1918"(093.2) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Политическо преследване. Терористични действия. Тероризъм - Атентати, политически убийства. Вж и 343.1 ; 343.3/.7 |
| УДК код - определител по УДК | 323.28 |
| УДК определител | (498=867)(093.2) |
| УДК - код + определител | 323.28(498=867)(093.2) |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Добруджа и Ньойският договор 1917 - 1919 |
| Авторски знак | Добро - Д 68 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Добруджа и Ньойският договор 1917 - 1919 |
| Подзаглавни данни | Докум. сборник |
| Редно поле (дума) | състав. Тодор Билчев Билчев. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Фабер |
| Година на издаване | 2009 |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 168 с. |
| Размери/Мащаб | 20 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Изд. на ТДА - Русе и Регион. ист. музей - Русе |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Добруджански въпрос - история |
| 9 (RLIN) | 247809 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Ньойски договор, 1919 г. |
| 9 (RLIN) | 164370 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Политически репресии - Румъния - история |
| 9 (RLIN) | 273593 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Румъния |
| 9 (RLIN) | 179459 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Добруджа |
| 9 (RLIN) | 178821 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Ньойски договор |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | политически репресии |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Добруджа |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Румъния |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | К |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Билчев, Тодор Билчев |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | състав. |
| 9 (RLIN) | 365819 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 246816 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | К 94(497.2)"1878..."/Д 58 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 89186 |
| Koha biblioitemnumber | 89186 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 1 |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 27.01.2010 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Валя_Йорданова |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 27.09.2013 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 89186 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 144421 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Краезнание | 2010-01-28 | Краезнание | 8.00 | 120000741581 | К 94(497.2)"1878..."/Д 68 | 120000741581 | 1 | 4.09 | Дост: DA Вид: А N: 4 Дата: 28.01.2010 Дата инв: 07.11.2017 Бележки инв: К2017 | Книги | |
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 144422 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2010-12-10 | Хранилище | 8.00 | 120000748032 | Цб 246816 | 120000748032 | 2 | 4.09 | Дост: Dp Вид: Д N: 15 Дата: 07.04.2010 | Книги |