Голяма книга на древните загадки от България (Запис номер 88355)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02523nam a2200565 a 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250402161052.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180408b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00093017000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 978-954-657-687-3 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Първобитнообщинен строй - палеолит, мезолит, неолит, бронзова епоха, ранна желязна епоха. Вж и 902(497.2) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"-12" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"-12" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Античност и Ранно средновековие (до VІІ век). Робовладелски строй в българските земи Вж и 902(497.2) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)".../6" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)".../6" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Паметници на културата на историческите периоди. Археологическите паметници. Старини |
| УДК код - определител по УДК | 904 |
| УДК определител | (497.2) |
| УДК - код + определител | 904(497.2) |
| 100 ## - Редна дума - Автор | |
| Автор | Лалев, Цанко |
| Пълна форма на името | Дулев, Цанко Лалев |
| R(LIN) | 363801 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Лалев, Цанко |
| Авторски знак | Лал - Л 17 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Голяма книга на древните загадки от България |
| Редно поле (дума) | Цанко Лалев; * Цанко Лалев Дулев. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | ПАН |
| Година на издаване | 2007 |
| Печатница | София : Експреспринт |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 256 с. |
| Илюстрации и др. | с ил. |
| Размери/Мащаб | 24 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | Детска отраслова лит. |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Пълното име на Ц. Лалев е Цанко Лалев Дулев. - Библиогр. с. 247-251. |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история |
| 9 (RLIN) | 244493 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - старини |
| 9 (RLIN) | 262139 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | праистория |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | неолит |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | антична история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българи |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | траки |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | прабългари |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | изчезнали цивилизации |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | съкровища |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | писменост |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Кръстова гора |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | астрономия |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Долина на тракийските царе |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Перперикон |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Дулев, Цанко Лалев |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | * |
| 9 (RLIN) | 365797 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 246249 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 88355 |
| Koha biblioitemnumber | 88355 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 5 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 14.12.2009 |
| Статус, дата на статуса | Анна Гръцманова |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30564 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 22.01.2018 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Виолета_Тройчева |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 88355 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 88355 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула | Източник на класификационната схема |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 143234 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 2009-12-14 | Детски отдел | 6.71 | 120000740376 | ДН 949.72/Л 17 | 120000740376 | 1 | 3.43 | Дост: Pk Вид: Ф N: 893 Дата: 11.12.2009 Дата инв: 15.10.2015 Бележки инв: Д2015 | Книги | ||
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 143235 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2012-11-06 | Хранилище | 7.90 | 120000760844 | Цб 246249 | 120000760844 | 2 | 4.04 | Дост: Dp Вид: Д N: 35 Дата: 29.08.2011 | Книги | ||
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 143236 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 2017-01-12 | Детски отдел | 7.90 | 120000807629 | ДН 949.72/Л 17 | 120000807629 | 3 | 4.04 | Дост: DA Вид: А N: 2 Дата: 12.01.2017 | Книги | ||
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 677307 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 2018-06-15 | Детски отдел | 7.90 | 120000821358 | ДН 949.72/Л 17 | 120000821358 | 4.04 | Книги | Universal Decimal Classification |