В търсене на истинското Средновековие (Запис номер 88334)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02215nam a2200457 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250119004140.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180408b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00092996000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 978-954-509-420-0 |
| -- | издат.: Воен. изд. |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на Европа. Средни векове (375-1492) |
| УДК код - определител по УДК | 940.1 |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 940.1 |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Средновековна и нова обща история |
| УДК код - определител по УДК | 94 |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94 |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на феодализма в българските земи (VII век -I пол. на XVIII век) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"06/17" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"06/17" |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Вачкова, Веселина Кирилова |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 371734 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Вачкова, Веселина Кирилова и др. |
| Авторски знак | Вач - В 31 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | В търсене на истинското Средновековие |
| Редно поле (дума) | Веселина Кирилова Вачкова; съавт. Теодора Радкова Борисова-Петрова; съавт. Васил Велков Нинов. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Воен. изд. |
| Година на издаване | 2009 |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 343 с., 16 л. |
| Илюстрации и др. | цв. ил. |
| Размери/Мащаб | 24 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Съдържа и Символните места ; Знаковите личности. - Библиогр. с. 332-342. |
| 504 ## - Забележка за наличие на библиография и др | |
| Забележка за наличие на библиография и под. | 332-342 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Европа - история, средни векове |
| 9 (RLIN) | 241743 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | История - средни векове |
| 9 (RLIN) | 249837 |
| 650 #7 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, средни векове |
| Източник на редна или ключова дума | |
| 9 (RLIN) | 149610 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Европа |
| 9 (RLIN) | 244407 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Средновековие |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 700 ## - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Борисова-Петрова, Теодора Радкова |
| 9 (RLIN) | 303114 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Нинов, Васил Велков |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | съавт. |
| 9 (RLIN) | 303115 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 246236 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 5 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 11.12.2009 |
| Статус, дата на статуса | CRON CRON |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 26.10.2010 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 88334 |
| Koha biblioitemnumber | 88334 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 143195 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2009-12-11 | Заемна - подръчен фонд | 22.00 | 120000740345 | П 94(4)/В 31 В | 120000740345 | 1 | 11.25 | Дост: Pk Вид: Ф N: 2522 Дата: 04.12.2009 Дата инв: 06.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 143196 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2010-10-26 | Хранилище | 22.00 | 120000746838 | Цб 246236 | 120000746838 | 2 | 11.25 | Дост: Dp Вид: Д N: 8 Дата: 10.02.2010 | Книги |