История на България (Запис номер 73293)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02217nam a2200409 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250714172115.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180408b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00077680000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 954-426-718-2 |
| -- | издат.: Анубис - на том(т. 1) |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 978-954-426-718-6 |
| -- | издат.: Анубис - на том(т. 1) |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на България |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2) |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на феодализма в българските земи (VII век -I пол. на XVIII век) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"06/17" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"06/17" |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | История на България |
| Авторски знак | Истор - И 95 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | История на България |
| Подзаглавни данни | Т. 1 - 3 |
| Редно поле (дума) | авт. на том Иван Ангелов Божилов; съавт. на том Васил Тодоров Гюзелев. |
| Том | Т. 1 |
| Заглавие на том | История на Средновековна България VІІ - ХІV век |
| 250 ## - Област на изданието | |
| Сведения за изданието | 2. изд. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Година на издаване | 2006 - |
| Печатница | София : Д. Благоев |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Размери/Мащаб | 24 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | 1. изд. 1999 в 3 т. |
| 650 #7 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, средни векове |
| Източник на редна или ключова дума | |
| 9 (RLIN) | 149610 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Средновековие |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Божилов, Иван Ангелов |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | авт. на том |
| 9 (RLIN) | 363483 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Гюзелев, Васил Тодоров |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | съавт. на том |
| 9 (RLIN) | 364355 |
| 760 1# - Описание на основната серия | |
| -- | - на том(т. 1) |
| Издание | 2. изд. |
| Място на издаване, издател и година | Анубис, 2006 |
| Страници - том | 704 с. |
| Забележка - том | На гърба на кор. ISBN 954-426-204-0 и 978-954-426-204-4 грешни. - Съдържа и Хронологическа таблица ; Родословни дървета. - Библиогр. с. 677-687. |
| Заглавие | Т. 1 История на Средновековна България VІІ - ХІV век |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 235631 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 21 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 23.08.2007 |
| Статус, дата на статуса | Цветомила Тодорова |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30576 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 05.05.2017 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Людмила_Стоянова |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 73293 |
| Koha biblioitemnumber | 73293 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула | Източник на класификационната схема |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 119120 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2007-08-22 | Хранилище | 30.00 | 120000716977 | Цб 235631 | 120000716977 | 1 | 15.34 | Дост: Dp Вид: Д N: 16 Дата: 29.03.2007 | Книги | ||
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 119121 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2017-04-22 | Заемна - подръчен фонд | 30.00 | 120000810144 | П 94(497.2)/И 95 | 120000810144 | 2 | 15.34 | Дост: Pk Вид: Ф N: 487 Дата: 13.04.2017 | Книги | Universal Decimal Classification |