История на България (Запис номер 62071)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02565nam a2200421 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250301142709.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180408b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00066279000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на България |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2) |
| УДК - код + определител | 94(497.2) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Османско владичество (14 - 19 век). България през периода на късния феодализъм |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1396/1878" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1396/1878" |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | История на България |
| Авторски знак | Истор - И 95 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | История на България |
| Подзаглавни данни | В 14 т. |
| Редно поле (дума) | глав. ред. Димитър Косев; авт. на том Марта Бур. |
| Том | Т. 4 |
| Заглавие на том | Българският народ под османско владичество - от XV до началото на XVIII в. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | БАН |
| Година на издаване | 1979 - |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Размери/Мащаб | 31 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Изд. на БАН. Единен център по история. Инст. по история. - 50 000 тир. |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история |
| 9 (RLIN) | 244493 |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, османско владичество |
| 9 (RLIN) | 245876 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | османско владичество |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Косев, Димитър |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | глав. ред. |
| 9 (RLIN) | 369993 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Бур, Марта |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | авт. на том |
| 9 (RLIN) | 370095 |
| 760 1# - Описание на основната серия | |
| Място на издаване, издател и година | 1983 |
| Страници - том | 401 с., 31 см |
| Забележка - том | Други авт. : М. Велева, Ек. Велева, Хр. Гандев, Цв. Георгиев, Е. Грозданова, Н. Дилевски, П. Динеков, М. Йонов, Р. Кацарова, Г. Кожухаров, Т. Колева, Г. Нешев, С. Панова, Д. Петканова, П. Петров, К. Попов, Л. Прашков, Й. Списаревска, Е. Тончева, Б. Цветкова. - Показалец на личните имена ; Показалец геогр. и етн. имена ; Хронол. табл. - Библиогр. с. 375-394. |
| Заглавие | Т. 4 Българският народ под османско владичество - от XV до началото на XVIII в. |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб ІІ 5876 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 62071 |
| Koha biblioitemnumber | 62071 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 3 |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 13.06.2004 |
| Статус, дата на статуса | Ренета Константинова |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30546 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 22.02.2018 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Пенка_Димитрова |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 62071 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 62071 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 62071 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 103224 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня | 1993-01-01 | Читалня | 18.00 | 382536 | Ч 949.72/И 95 | 382536 | 1 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1983 Дата инв: 31.03.2017 Бележки инв: Ч2017 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 103225 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня | 1993-01-01 | Читалня | 18.00 | 382535 | Ч 94(497.2)/И 95 | 120000382535 | 2 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1983 Дата инв: 30.03.2017 Бележки инв: Ч2017 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103226 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 2010-03-29 | Заемна - подръчен фонд | 30.00 | 120000743107 | П 94(497.2)/И 95 | 120000743107 | 3 | 15.34 | Дост: DA Вид: А N: 10 Дата: 29.03.2010 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103227 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 2010-03-29 | Заемна - подръчен фонд | 30.00 | 120000743108 | П 94(497.2)/И 95 | 120000743108 | 4 | 15.34 | Дост: DA Вид: А N: 10 Дата: 29.03.2010 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 103228 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1983-01-01 | Хранилище | 18.00 | 381989 | Цб ІІ 5876 | 120000381989 | 5 | 9.20 | Дост: Dp Вид: Д N: стар фонд Дата: 01.01.1983 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | ползва се в читалня | 103229 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1983-01-01 | Основен фонд - ползва се само за читалня | 18.00 | 624350 | Цб ІІ 5876 | 120000624350 | 6 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1983 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103230 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 1983-01-01 | Детски отдел | 18.00 | 382537 | ДН 949.72/И 95 | 120000382537 | 7 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1983 Дата инв: 21.08.2015 Бележки инв: Д2015 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103231 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1983-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 382531 | П 949.72/И 95 | 382531 | 8 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1983 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103232 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1983-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 382532 | П 94(497.2)/И 95 | 120000382532 | 9 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1983 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103233 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1983-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 633930 | П 949.72/И 95 | 633930 | 10 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1983 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103234 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 2017-12-14 | Заемна - подръчен фонд | 30.00 | 120000818035 | П 94(497.2)/И 95 | 120000818035 | 11 | 15.34 | Дост: DA Вид: А N: 44 Дата: 14.12.2017 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103235 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 1983-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 50.00 | 655242 | П 94(497.2)/И 95 | 120000655242 | 12 | 25.56 | Дост: DA Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1983 Дата инв: 22.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги |