История на България (Запис номер 62069)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02175nam a2200397 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250604115858.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180408b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00066277000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на България |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2) |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Първа българска държава. Българските земи и българската държава през ранния феодализъм (VІ в. - 1018 г. ). |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"681/1018" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"681/1018" |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | История на България |
| Авторски знак | Истор - И 95 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | История на България |
| Подзаглавни данни | В 14 т. |
| Редно поле (дума) | глав. ред. Димитър Косев; авт. на том Димитър Ангелов. |
| Том | Т. 2 |
| Заглавие на том | Първа българска държава |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | БАН |
| Година на издаване | 1979 - |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Размери/Мащаб | 31 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Изд. на БАН. Единен център по история. Инст. по история. - 50 000 тир. |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история |
| 9 (RLIN) | 244493 |
| 650 #7 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, средни векове |
| Източник на редна или ключова дума | |
| 9 (RLIN) | 149610 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Първо българско царство |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Средновековие |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Косев, Димитър |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | глав. ред. |
| 9 (RLIN) | 369993 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Ангелов, Димитър |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | авт. на том |
| 9 (RLIN) | 363623 |
| 760 1# - Описание на основната серия | |
| Място на издаване, издател и година | 1981 |
| Страници - том | 505 с. : с ил., 31 см |
| Забележка - том | Други авт. : Ив. Божилов, Ст. Ваклинов, В. Гюзелев, К. Куев, П. Петров, Б. Примов. - Показалец на личните имена ; Показалец геогр. и етн. имена ; Хронол. табл. - Библиогр. с. 483-498. |
| Заглавие | Т. 2 Първа българска държава |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб ІІ 5876 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 9 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 13.06.2004 |
| Статус, дата на статуса | Минев Младен |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30530 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 22.02.2018 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Пенка_Димитрова |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 62069 |
| Koha biblioitemnumber | 62069 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 103202 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня | 1993-01-01 | Читалня | 18.00 | 331915 | Ч 94(497.2)/И 95 | 120000331915 | 1 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1981 Дата инв: 30.03.2017 Бележки инв: Ч2017 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 103203 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня | 1993-01-01 | Читалня | 18.00 | 331916 | Ч 949.72/И 95 | 331916 | 2 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1981 Дата инв: 31.03.2017 Бележки инв: Ч2017 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103204 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 2010-03-29 | Заемна - подръчен фонд | 30.00 | 120000743104 | П 94(497.2)/И 95 | 120000743104 | 3 | 15.34 | Дост: DA Вид: А N: 10 Дата: 29.03.2010 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 103205 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1981-01-01 | Хранилище | 18.00 | 329322 | Цб ІІ 5876 | 120000329322 | 4 | 9.20 | Дост: Dp Вид: Д N: стар фонд Дата: 01.01.1981 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103206 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1981-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 633932 | П 949.72/И 95 | 633932 | 5 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1981 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103207 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 1981-01-01 | Детски отдел | 18.00 | 332035 | ДН 949.72/И 95 | 120000332035 | 6 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1981 Дата инв: 21.08.2015 Бележки инв: Д2015 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103208 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1981-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 331911 | П 949.72/И 95 | 331911 | 7 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1981 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103209 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1981-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 331912 | П 94(497.2)/И 95 | 120000331912 | 8 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1981 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103210 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1981-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 331914 | П 949.72/И 95 | 331914 | 9 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1981 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103211 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 2017-12-14 | Заемна - подръчен фонд | 30.00 | 120000818032 | П 94(497.2)/И 95 | 120000818032 | 10 | 15.34 | Дост: DA Вид: А N: 44 Дата: 14.12.2017 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 103212 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 1981-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 500249 | П 94(497.2)/И 95 | 120000500249 | 11 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1981 Дата инв: 22.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги |