Българската народност през ХV век (Запис номер 56480)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02408nam a2200481 a 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250128005501.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180408b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00060462000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | К |
| Текст | Краезнание |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на феодализма в българските земи (VII век -I пол. на XVIII век) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"06/17" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"06/17" |
| 100 ## - Редна дума - Автор | |
| Автор | Гандев, Христо Николов |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 282008 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Гандев, Христо Николов |
| Авторски знак | Ган - Г 19 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Българската народност през ХV век |
| Подзаглавни данни | Демогр. и етногр. изследване |
| Редно поле (дума) | Христо Гандев. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Място на издаване, разпространение и проч. | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Наука и изкуство |
| Година на издаване | 1972 |
| Печатница | София : ДП Георги Димитров |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 398 с. |
| Илюстрации и др. | с к., 12 л. ил., факс. |
| Размери/Мащаб | 24 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 490 ## - СЕРИИ (Колекции) | |
| Име на серия | Частна колекция - Академик Михаил Арнаудов |
| 9 (RLIN) | 396381 |
| Бележки за серията | Дарение - Основен фонд |
| 490 ## - СЕРИИ (Колекции) | |
| Име на серия | Векове |
| 9 (RLIN) | 478308 |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Фонд Михаил Арнаудов - Автограф с текст: На академик Михаил Арнаудов с най-дълбоко уважение от неговия ученик Хр. Гандев 10. ІІІ. 1973(инв. № 120000836748). - Отбелязана с. 72 ; Негов лист с посочени с. и съответните градове. |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - етнография |
| 9 (RLIN) | 247281 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - население - статистически данни |
| 9 (RLIN) | 277319 |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, османско владичество |
| 9 (RLIN) | 245876 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | население |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | статистика |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | османско владичество |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | етнография |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | К |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 66078 |
| Фондова буква | Хранилище |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | К 94(497.2)/Г 19 Х |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | МА 4847 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 56480 |
| Koha biblioitemnumber | 56480 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 1 |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 13.06.2004 |
| Статус, дата на статуса | CRON CRON |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 11.01.2017 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Нора_Радева |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 2022-07-19 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | ГГГ |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула | Номерация (Хронология) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 89681 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1972-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 4.81 | 131015 | П 949.72.03/Г 19Х | 131015 | 1 | 2.46 | Вид: Сф Дата: 01.01.1972 Дата инв: 16.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 89682 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1972-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 4.81 | 131016 | П 949.72.03/Г 19Х | 131016 | 2 | 2.46 | Вид: Сф Дата: 01.01.1972 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 89683 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Краезнание | 1972-01-01 | Краезнание | 4.81 | 131018 | К 94(497.2)/Г 19 Х | 120000131018 | 3 | 2.46 | Вид: Сф Дата: 01.01.1972 Дата инв: 06.11.2017 Бележки инв: К2017 | Книги | ||
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | ползва се в читалня | 89684 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1972-01-01 | Хранилище | 4.81 | 130507 | Цб 66078 | 120000130507 | 4 | 2.46 | Дост: Dp Вид: Сф Дата: 01.01.1972 | Книги | ||
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | Специални фондове ( старопечатни, редки и ценни, фонд М. Арнаудов) | 748023 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Фонд "Михаил Арнаудов" | 2019-10-22 | Фонд "Михаил Арнаудов" | 14.00 | МА 4847 | 120000836748 | 7.16 | Книги | Автограф: Христо Гандев |