Хроника на 20-и век (Запис номер 4186)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01573nam a2200397 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20221208123624.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180412b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00005318000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 954-584-056-0 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Средновековна и нова обща история |
| УДК код - определител по УДК | 94 |
| УДК - код + определител | 94 |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Политика. Вж и 341 ; 342 |
| УДК код - определител по УДК | 32 |
| УДК - код + определител | 32 |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Цивилизация. Култура. Прогрес. История на културата вж 930.85 |
| УДК код - определител по УДК | 008 |
| УДК определител | "19" |
| УДК - код + определител | 008"19" |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Хроника на 20-и век |
| Авторски знак | Хрон - Х 89 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Хроника на 20-и век |
| Подзаглавни данни | В 5 т. |
| Редно поле (дума) | прев. на том Евгени Александров. |
| Том | Ч. 1 |
| Заглавие на том | 1900 - 1919 |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | Великобритания |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Година на издаване | 1994 - |
| 9 (RLIN) | 210247 |
| Място на издаване, разпространение и проч. | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Абагар Холдинг |
| Информация за издателството | Старо име - Абагар Паблишинг, ново име - Мария Арабаджиева |
| Издателство - префикс ISBN | 954-8004- ; 954-584- |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Размери/Мащаб | 30 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 440 ## - SERIES STATEMENT/Точка за достъп--TITLE | |
| Номер на поредна част от произведението | 1900 - 1919 |
| 9 (RLIN) | 395944 |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Ориг. загл. Pictorial History of the 20th Century ; Офс. изд |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | История, нова |
| 9 (RLIN) | 246041 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Политика |
| 9 (RLIN) | 166818 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Цивилизации |
| 9 (RLIN) | 177255 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | нова история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | политика |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | ХХ в. |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Александров, Евгени |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | прев. на том |
| 9 (RLIN) | 363652 |
| 760 1# - Описание на основната серия | |
| Място на издаване, издател и година | Абагар Холдинг, 1994 |
| Страници - том | 96 с. : с ил. |
| Заглавие | Ч. 1 1900 - 1919 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб ІІ 8180 |
| Фондова буква | Хранилище |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 4186 |
| Koha biblioitemnumber | 4186 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Периодичен библиозапис | Да |
| Koha issues (borrowed), all copies | 3 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 15.01.2003 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Геновева_Генчева |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 23.03.2004 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 4186 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 4186 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | ползва се в читалня | 7501 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1994-01-01 | Хранилище | 1.90 | 601357 | Цб ІІ 8180 | 120000601357 | 1 | 0.97 | Дост: Dp Вид: Д N: 52 Дата: 01.01.1994 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 7502 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня - справочен фонд | 1994-01-01 | Читалня | 1.90 | 602378 | СЧ 93/99/Х 89 | 120000602378 | 2 | 0.97 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1994 Дата инв: 28.03.2017 Бележки инв: СЧ2017 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 7503 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 1994-01-01 | Детски отдел - справочен фонд | 1.90 | 602379 | СД 93/99/Х 89 | 602379 | 3 | 0.97 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1994 Дата инв: 20.11.2017 Бележки инв: СД2017 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 7504 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1994-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 0.01 | 649997 | 93/94/Х 89 | 120000649997 | 4 | 0.01 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1994 Дата инв: 16.02.2018 Бележки инв: СП2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 732864 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 2019-08-23 | Детски отдел | 9.50 | 93/94/Х 89 | 120000835863 | 4.86 | Книги |