Траки (Запис номер 41280)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01874nam a2200457 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250516140155.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180408b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00044830000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 978-954-321-869-1 |
| -- | издат.: Изток-Запад |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | Н92 |
| Текст | История Н |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Тракийски племена и тракийска държава (V в. пр. н. е. -V в. от н. е. ) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"-04/+04" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"-04/+04" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Религия на древните траки. Подразделя се като 291 |
| УДК код - определител по УДК | 292(=919.885) |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 292(=919.885) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | |
| УДК код - определител по УДК | 392/394 |
| УДК определител | (398) |
| УДК - код + определител | 392/394(398) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Изобразителни изкуства и художествени занаяти |
| УДК код - определител по УДК | 73/76 |
| УДК определител | (398) |
| УДК - код + определител | 73/76(398) |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Попов, Димитър Петров |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 251918 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Попов, Димитър Петров |
| Авторски знак | Попов - П 76 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Траки |
| Подзаглавни данни | Ист. и културен обзор |
| Редно поле (дума) | Димитър Петров Попов. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Изток-Запад |
| Година на издаване | 2011 |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 344 с. |
| Размери/Мащаб | 22 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Съдържа и за авт. - Библиогр.: с. 325-340. |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Траки - история и култура |
| 9 (RLIN) | 266676 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Древна Тракия |
| 9 (RLIN) | 245252 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | траки |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | култура |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | бит |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | изкуство |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | Н |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 254126 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 32 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 21.12.2011 |
| Статус, дата на статуса | Русанова Ирена |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30542 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 26.06.2017 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Теодора_Стоянова |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 41280 |
| Koha biblioitemnumber | 41280 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 64659 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2011-12-16 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 120000755505 | П 94(497.2)"632/638"/П 76 Д | 120000755505 | 1 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: 251 Дата: 15.12.2011 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 64660 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2011-12-16 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 120000755506 | П 94(497.2)"632/638"/П 76 Д | 120000755506 | 2 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: 251 Дата: 15.12.2011 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 64661 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня | 2011-12-16 | Читалня | 18.00 | 120000755507 | Ч 94(497.2)/П 76 Д | 120000755507 | 3 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: 251 Дата: 15.12.2011 Дата инв: 28.03.2017 Бележки инв: Ч2017 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 64662 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2012-11-26 | Заемна - подръчен фонд | 18.00 | 120000761736 | П 94(497.2)"632/638"/П 76 Д | 120000761736 | 4 | 9.20 | Дост: Pk Вид: Ф N: 322 Дата: 19.11.2012 | Книги | |
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 64663 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2013-09-09 | Хранилище | 18.00 | 120000769167 | Цб 254126 | 120000769167 | 5 | 9.20 | Дост: Dp Вид: Д N: 21 Дата: 16.05.2012 | Книги |