Исторически изследвания за дунавската столица на България и за Българското подунавие (от Освобождението до средата на XX век) (Запис номер 400688)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01615nam a2200445 a 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250527144555.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 210311b bu |||||r|||| 00| | bu d |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 9786197058963 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | България през периода на капитализма |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1878/1944" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1878/1944" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Краезнание |
| УДК код - определител по УДК | 908 |
| УДК определител | (497.215) |
| УДК - код + определител | 908(497.215) |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Златев, Любомир Златанов |
| Дати, свързани с автора | 1952 - |
| Автор - информация (биография) | Историк. |
| R(LIN) | 69985 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Златев, Любомир Златанов |
| Авторски знак | Злате - З 72 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Исторически изследвания за дунавската столица на България и за Българското подунавие (от Освобождението до средата на XX век) |
| Редно поле (дума) | Любомир Златанов Златев. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Място на издаване, разпространение и проч. | Русе |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Лени Ан |
| Година на издаване | 2020 |
| 9 (RLIN) | 209554 |
| Издателство - префикс ISBN | 978-619-7058- ; 978-954-8190- |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 458 с. |
| Размери/Мащаб | 24 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | История - Русе |
| 9 (RLIN) | 267238 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Русе |
| 9 (RLIN) | 179462 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Русе |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | България |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | К |
| 852 ## - Местоположение | |
| Фондова буква | Основен фонд - ползва се само за читалня |
| 852 ## - Местоположение | |
| Фондова буква | Краезнание |
| Систематично-азбучна сигнатура | К 94(497.2)/З-72 Л |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 400688 |
| Koha biblioitemnumber | 400688 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Периодичен библиозапис | Да |
| Koha issues (borrowed), all copies | 11 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 2021-03-11 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30530 |
| Статус, дата на статуса | Минев Младен |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 400688 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 400688 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 400688 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 400688 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 400688 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 400688 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Цена в евро | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | ползва се в читалня | 815980 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Краезнание | 2021-03-13 | Краезнание | 30.00 | К 94(497.2)/З-72 Л | 120000853271 | 15.34 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | ползва се в читалня | 816074 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2021-03-15 | Основен фонд - ползва се само за читалня | 30.00 | Цб 307151 | 120000853306 | 15.34 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 816585 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2021-03-17 | Заемна - подръчен фонд | 30.00 | 94(497.2)"1878..."/З-72 Л | 120000853673 | 15.34 | Книги |