В лето от Христа 1453 (Запис номер 391838)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | nam a22 a 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20211102112601.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 201130b bu |||||r|||| 00| | bu d |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 9789540914053 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| -- | Гръцки |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на Византия и Гърция |
| УДК код - определител по УДК | 94(495) |
| УДК определител | "14" |
| УДК - код + определител | 94(495)"14" |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | В лето от Христа 1453 |
| Авторски знак | В - В 11 |
| 245 ## - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | В лето от Христа 1453 |
| Подзаглавни данни | Сборник |
| Редно поле (дума) | студия, състав. и комент. Васил Тодоров Гюзелев; прев. от гр. Васил Тодоров Гюзелев и др. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| 9 (RLIN) | 209473 |
| Място на издаване, разпространение и проч. | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Захарий Стоянов |
| Година на издаване | 2020 |
| Печатница | [Костинброд] : Мултипринт ООД |
| Издателство - префикс ISBN | 978-954-739- ; 978-954-09- ; 954-9559- |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Размери/Мащаб | 24 см |
| Страници | 400 с. |
| Илюстрации и др. | с ил., факс., табл. |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Други прев.: Йорданка Калудова, Илия Илиев, Александър Николов, Пенка Данова, Васил Нинов, Красимир Банев. - Речник на термини, чужди и остарели български думи: с. 381-391. - Именен показалец, геогр. показалец |
| 650 ## - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | История - Византия - извори |
| 9 (RLIN) | 442040 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| 9 (RLIN) | 57599 |
| Лично име | Гюзелев, Васил Тодоров |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | студия, състав., комент. |
| 700 ## - Други автори (авторска отговорност) | |
| 9 (RLIN) | 1058 |
| Лично име | Гюзелев, Васил Тодоров |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | прев. от гр. |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 305803 |
| Фондова буква | Хранилище |
| 852 ## - Местоположение | |
| Фондова буква | Заемна - подръчен фонд |
| Систематично-азбучна сигнатура | 94(497)/В 11 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 391838 |
| Koha biblioitemnumber | 391838 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Д.Д |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | СТ |
| Дата на регистрацията/редакция | 2021-02-23 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 391838 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 391838 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Цена в евро | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | ползва се в читалня | 813236 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2021-02-24 | Хранилище | 30.00 | Цб 305803 | 120000850877 | 15.34 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 859582 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2021-11-02 | Заемна - подръчен фонд | 21.00 | 94(497)/В 11 | 120000861662 | 10.74 | Книги |