Тя беше родена свободна [видео DVD] (Запис номер 223485)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02881ngm a2200553 a 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20240913115132.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180410b bul||n||s|||||||| n|bulo| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | CDD00005212000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | Ф0602 |
| Текст | Документални филми Ф |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | К |
| Текст | Краезнание |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Националноосвободителното движение в България (1856-1877) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1856/1877" |
| УДК определител | (092)(086.8) |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1856/1877"(092)(086.8) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Документални филми |
| УДК код - определител по УДК | 791.229 |
| УДК определител | :93/99(497.2) |
| УДК - код + определител | 791.43-92:93/99(497.2) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Българска революционерка и национална героиня, русенка |
| УДК код - определител по УДК | 929 Обретенова, Тонка Тихова |
| УДК - код + определител | 929 Обретенова, Тонка Тихова |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Тя беше родена свободна [видео DVD] |
| Авторски знак | Тя - Т 99 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Тя беше родена свободна [видео DVD] |
| Редно поле (дума) | сценарист Веселина Йорданова Антонова; сценарист Бояна Шандуркова; режисьор Бояна Шандуркова; оператор Николай Шандурков. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Регион. телевизионен център |
| Година на издаване | [2008] |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | (1.07 GB) |
| Размери/Мащаб | 12 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | Изкуство |
| 490 1# - СЕРИИ (Колекции) | |
| Име на серия | Опознайте историята и забележителностите на родния край с филмите на РТВЦ - Русе |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Дигитално изд. |
| 600 #0 - Име на лице, използвано като предмет | |
| За него / За нея | Обретенова, Тонка Тихова |
| Титли или други наименования, свързани с автора | Баба Тонка |
| Свързани дати | 1812 - 1893 |
| 9 (RLIN) | 285322 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Обретенова, Тонка Тихова |
| 9 (RLIN) | 285322 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Националноосвободително движение - България - дейци |
| 9 (RLIN) | 243361 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Баба Тонка |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | османско владичество |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | националноосвободителни движения |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | документални филми |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | К |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | Ф |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Антонова, Веселина Йорданова |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | сценарист |
| 9 (RLIN) | 365633 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Шандуркова, Бояна |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | сценарист |
| 9 (RLIN) | 387875 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Шандуркова, Бояна |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | режисьор |
| 9 (RLIN) | 387875 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Шандурков, Николай |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | оператор |
| 9 (RLIN) | 354994 |
| 760 1# - Описание на основната серия | |
| Заглавие | |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб CD 3005 |
| Част | 0 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | К 94(497.2.)"1856/1877"/О-18 Т |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Компактдискове |
| Скрит в OPAC | Не |
| Периодичен библиозапис | Да |
| Koha issues (borrowed), all copies | 1 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 19.10.2011 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30542 |
| Статус, дата на статуса | Русанова Ирена |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 17.09.2013 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 223485 |
| Koha biblioitemnumber | 223485 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 223485 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 395520 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Отдел Изкуство - подръчен фонд | 2011-10-19 | Отдел Изкуство - подръчен фонд | 10.00 | 250000004749 | 791.229/Т 99 | 250000004749 | 1 | 5.11 | Дост: DA Вид: А N: 16 Дата: 19.10.2011 Съставил: Валя_Йорданова | Компактдискове | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 395521 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Краезнание | 2011-10-19 | Краезнание | 10.00 | 250000004750 | К 94(497.2.)"1856/1877"/О-18 Т | 250000004750 | 2 | 5.11 | Дост: DA Вид: А N: 16 Дата: 19.10.2011 Съставил: Валя_Йорданова | Компактдискове |