Балканският град XV - XIX в. : Соц.-икон. и демогр. развитие (Запис номер 188059)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | nam a22 a 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20220722142100.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180411b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00197077000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на балканските държави |
| УДК код - определител по УДК | 94(497) |
| УДК - код + определител | 94(497) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на феодализма в българските земи (VII век -I пол. на XVIII век) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"06/17" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"06/17" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на кризата на феодализма, зараждане на капиталистически отношения. Възраждане на българския народ (II пол. на ХVIII в. - 1878 г.) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1750/1878" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1750/1878" |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Тодоров, Николай Тодоров |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 377215 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Тодоров, Николай Тодоров |
| Авторски знак | Тодо - Т 64 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Балканският град XV - XIX в. : Соц.-икон. и демогр. развитие |
| Подзаглавни данни | Изследване |
| Редно поле (дума) | Николай Тодоров Тодоров. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Място на издаване, разпространение и проч. | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Наука и изкуство |
| Година на издаване | 1972 |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 504 с. |
| Илюстрации и др. | с табл., факс., 24 л. ил. и факс. |
| Размери/Мащаб | 25 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Авт. не е даден на кор. - 2 097 тир. - Библиогр. с. 436-465 ; Рез. на фр. ез. |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Балкански държави - история |
| 9 (RLIN) | 250143 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Градове |
| 9 (RLIN) | 278243 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | градове |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | балкански държави |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 64870 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 188059 |
| Koha biblioitemnumber | 188059 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 2 |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 30.11.2016 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Радостина_Карадакова |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 2022-07-22 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | ир |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 188059 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | ползва се в читалня | 329089 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1972-01-01 | Хранилище | 4.72 | 126088 | Цб 64870 | 120000126088 | 1 | 2.41 | N: стар фонд Дата: 01.01.1972 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 329090 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1972-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 4.72 | 131218 | 94(497)/Т 64 | 120000131218 | 2 | 2.41 | N: стар фонд Дата: 01.01.1972 Дата инв: 07.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 329091 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1972-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 4.72 | 131217 | 94(497)/Т 64 | 131217 | 3 | 2.41 | N: стар фонд Дата: 01.01.1972 Дата инв: 19.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 329092 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1972-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 4.72 | 624475 | 94(497)/Т 64 | 624475 | 4 | 2.41 | N: стар фонд Дата: 01.01.1972 Дата инв: 07.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги |