Веркович и Веда Словена (Запис номер 184961)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02023nam a2200397 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20240313005509.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180411b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00193938000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | А |
| Текст | Фонд Михаил Арнаудов |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Фолклор (в тесен смисъл) |
| УДК код - определител по УДК | 398 |
| УДК определител | (497.2) |
| УДК - код + определител | 398(497.2) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на кризата на феодализма, зараждане на капиталистически отношения. Възраждане на българския народ (II пол. на ХVIII в. - 1878 г.) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1750/1878" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1750/1878" |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Арнаудов, Михаил Петров |
| R(LIN) | 33558 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Арнаудов, Михаил Петров |
| Авторски знак | Арн - А 87 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Веркович и Веда Словена |
| Подзаглавни данни | Принос към историята на бълг. фолклор и на бълг. възраждане в Македония с неизвестни писма, докл. и др. док. от 1855 до 1893 |
| Редно поле (дума) | Михаил Петров Арнаудов. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | БАН |
| Година на издаване | 1968 |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 518 с., 1 л. |
| Илюстрации и др. | портр. |
| Размери/Мащаб | 28 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 490 ## - СЕРИИ (Колекции) | |
| 9 (RLIN) | 396381 |
| Име на серия | Частна колекция - Академик Михаил Арнаудов |
| Бележки за серията | Дарение - Основен фонд |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Отпеч. от Сб. нар. умотворения и народопис, Кн. LII, 1968. -Датиране на кн. І екз. 22.VІІ.68. - Твърда подв. |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Фолклор, български |
| 9 (RLIN) | 246102 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | български фолклор |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | А |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб МА 348 |
| Фондова буква | Фонд "Михаил Арнаудов" |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 184961 |
| Koha biblioitemnumber | 184961 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 19.10.2016 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| Статус, дата на статуса | CRON CRON |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 19.10.2016 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Геновева_Генчева |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 184961 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 184961 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | Специални фондове ( старопечатни, редки и ценни, фонд М. Арнаудов) | 320118 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Фонд "Михаил Арнаудов" | 1973-01-01 | Фонд "Михаил Арнаудов" | 7.04 | 319925 | МА 348 | 120000319925 | 1 | 3.60 | Дост: DA Вид: А N: стар фонд Дата: 01.01.1973 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | Специални фондове ( старопечатни, редки и ценни, фонд М. Арнаудов) | 688337 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Фонд "Михаил Арнаудов" | 2019-01-17 | Фонд "Михаил Арнаудов" | 6.63 | МА 348 | 120000820208 | 3.39 | Книги |