Из историята на Просвещението в България и Гърция през XVIII и XIX век (Запис номер 183834)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01985nam a2200409 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20180422115316.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180411b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00192779000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на кризата на феодализма, зараждане на капиталистически отношения. Възраждане на българския народ (II пол. на ХVIII в. - 1878 г.) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1750/1878" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1750/1878" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на Византия и Гърция |
| УДК код - определител по УДК | 94(495) |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(495) |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Димчева, Росица Кирилова |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 343310 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Димчева, Росица Кирилова |
| Авторски знак | Димч - Д 61 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Из историята на Просвещението в България и Гърция през XVIII и XIX век |
| Подзаглавни данни | Моногр. |
| Редно поле (дума) | Росица Кирилова Димчева; отг. ред. Пантелей Зарев. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | БАН |
| Година на издаване | 1985 |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 171 с. |
| Размери/Мащаб | 21 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Изд. на БАН. Инст. по балканистика Л. Живкова |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Възраждане - България |
| 9 (RLIN) | 243355 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Просветно движение - България - история |
| 9 (RLIN) | 246173 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Просветители, български |
| 9 (RLIN) | 244645 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Просветно движение - Гърция - история |
| 9 (RLIN) | 343311 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Гърция |
| 9 (RLIN) | 248438 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Просвещение |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | България |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Гърция |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Зарев, Пантелей |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | отг. ред. |
| Друга информация | Пантев, Пантелей Йорданов |
| 9 (RLIN) | 365745 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 138234 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 13.10.2016 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Теодора_Стоянова |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 13.10.2016 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Теодора_Стоянова |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 183834 |
| Koha biblioitemnumber | 183834 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 317221 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1985-01-01 | Хранилище | 2.65 | 438458 | Цб 138234 | 120000438458 | 1 | 1.35 | Вид: Сф Дата: 01.01.1985 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 317222 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1985-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 2.65 | 437296 | П 949.72.04/Д 61 | 437296 | 2 | 1.35 | Вид: Сф Дата: 01.01.1985 Дата инв: 16.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 317223 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1985-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 2.65 | 437297 | П 94(497.2)"1601/1760"/Д 61 | 120000437297 | 3 | 1.35 | Вид: Сф Дата: 01.01.1985 Дата инв: 07.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги |