Прабългарите по Северното и Западното Черноморие (Запис номер 183557)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01804nam a2200361 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250119004142.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180411b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00192490000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Славяни и прабългари. Старо балканско население. Българските земи през V - VІІ век |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"05/06" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"05/06" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на цивилизацията. История на културата |
| УДК код - определител по УДК | 930.85 |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 930.85 |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Димитров, Димитър Илиев |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 383993 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Димитров, Димитър Илиев |
| Авторски знак | Дими - Д 58 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Прабългарите по Северното и Западното Черноморие |
| Подзаглавни данни | Към въпроса за тяхното присъствие и история в днешните рус. земи и ролята им при образуването на бълг. държава |
| Редно поле (дума) | Димитър Илиев Димитров. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | Варна |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Георги Бакалов |
| Година на издаване | 1987 |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 304 с. |
| Илюстрации и др. | с ил., к., 16 л. ил. |
| Размери/Мащаб | 25 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Показалци / Веселин Н. Иванов |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Археологически паметници |
| 9 (RLIN) | 243363 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Прабългари |
| 9 (RLIN) | 167314 |
| 650 #7 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, средни векове |
| Източник на редна или ключова дума | |
| 9 (RLIN) | 149610 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | прабългари |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 147912 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 11.10.2016 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| Статус, дата на статуса | CRON CRON |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 11.10.2016 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Христина_Везирева |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 183557 |
| Koha biblioitemnumber | 183557 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 316589 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1987-01-01 | Хранилище | 4.20 | 476484 | Цб 147912 | 120000476484 | 1 | 2.15 | Вид: Сф N: стар фонд Дата: 01.01.1987 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 316590 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1987-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 4.20 | 482284 | П 949.72.03/Д 58 | 482284 | 2 | 2.15 | Вид: Сф N: стар фонд Дата: 01.01.1987 | Книги |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 316591 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1987-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 4.20 | 482286 | П 949.72.03/Д 58 | 482286 | 3 | 2.15 | Вид: Сф N: стар фонд Дата: 01.01.1987 | Книги |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 316592 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1987-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 4.20 | 482287 | П 949.72.03/Д 58 | 482287 | 4 | 2.15 | Вид: Сф N: стар фонд Дата: 01.01.1987 | Книги |