Априлското въстание и възникването на Княжество България (Запис номер 177863)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01784nam a2200397 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250119004112.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180411b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00186560000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 978-954-09-1009-3 |
| -- | издат.: Захарий Стоянов |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | Н92 |
| Текст | История Н |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Априлско въстание (1876). Четата на Хр. Ботев |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1876" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1876" |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Косев, Константин Димитров |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 363863 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Косев, Константин Димитров |
| Авторски знак | Кос - К 86 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Априлското въстание и възникването на Княжество България |
| Редно поле (дума) | Константин Димитров Косев. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Захарий Стоянов |
| Година на издаване | 2016 |
| Печатница | София : ПК Д. Благоев |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 224 с. |
| Илюстрации и др. | с ил., к., факс. |
| Размери/Мащаб | 22 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 650 #7 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Априлско въстание, 1876 г. - история |
| Източник на редна или ключова дума | |
| 9 (RLIN) | 147296 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Националноосвободително движение - България - история |
| 9 (RLIN) | 283316 |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история |
| 9 (RLIN) | 244493 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Априлско въстание |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | националноосвободителни движения |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | Н |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 279571 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 2 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 17.02.2016 |
| Статус, дата на статуса | CRON CRON |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 17.12.2016 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Пенка_Димитрова |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 177863 |
| Koha biblioitemnumber | 177863 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 305554 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2016-02-22 | Заемна - подръчен фонд | 13.99 | 120000798170 | П 94(497.2)"1856/1877"/К 86 | 120000798170 | 1 | 7.15 | Дост: Pk Вид: Ф N: 2574 Дата: 15.02.2016 Дата инв: 06.03.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 305555 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2016-02-22 | Заемна - подръчен фонд | 13.99 | 120000798171 | П 94(497.2)"1856/1877"/К 86 | 120000798171 | 2 | 7.15 | Дост: Pk Вид: Ф N: 2574 Дата: 15.02.2016 Дата инв: 08.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 305556 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2016-12-19 | Хранилище | 15.00 | 120000806445 | Цб 279571 | 120000806445 | 3 | 7.67 | Дост: Dp Вид: Д N: 47 Дата: 01.11.2016 | Книги |