Завещанието на Сароглу пред Атинските съдилища (Запис номер 1766)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01855nam a2200457 a 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250119004102.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180412b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00002658000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Наследствено право. Наследяване |
| УДК код - определител по УДК | 347.65 |
| УДК - код + определител | 347.65 |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на кризата на феодализма, зараждане на капиталистически отношения. Възраждане на българския народ (II пол. на ХVIII в. - 1878 г.) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1750/1878" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1750/1878" |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Балабанов, Марко Димитриев |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 244777 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Общ занаятчийски и профес. съюз |
| Авторски знак | Общ - О 25 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Завещанието на Сароглу пред Атинските съдилища |
| Редно поле (дума) | Марко Димитриев Балабанов. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Година на издаване | 1893 |
| Печатница | София : Държ. печ. |
| Място на издаване, разпространение и проч. | София |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 256 с. |
| Размери/Мащаб | 20 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | Обществени науки |
| 490 ## - СЕРИИ (Колекции) | |
| 9 (RLIN) | 435080 |
| Име на серия | Колекция Редки и ценни издания |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | В кн. авт. означен *** |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Наследствено право |
| 9 (RLIN) | 244778 |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история |
| 9 (RLIN) | 244493 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Русе |
| 9 (RLIN) | 179462 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | завещания |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | наследствено право |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | К |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | Ц |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Рб 893 |
| Фондова буква | Редки и ценни |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | К 34/Б 19 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 10.03.2009 |
| Статус, дата на статуса | CRON CRON |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 2020-10-13 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 1766 |
| Koha biblioitemnumber | 1766 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 1766 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 1766 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 1766 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | Специални фондове ( старопечатни, редки и ценни, фонд М. Арнаудов) | 3386 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Редки и ценни | 1893-01-01 | Редки и ценни | 0.21 | 24812 | Рб 893 | 900000021151 | 1 | 0.11 | Дост: DA Вид: А N: стар фонд Дата: 01.01.1893 Дата инв: 15.12.2016 Бележки инв: Рц2016 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 3387 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Краезнание | 1893-01-01 | Краезнание | 0.18 | 12701-а | К 34/Б 19 | 900000003442 | 2 | 0.09 | Дост: DA Вид: А N: стар фонд Дата: 01.01.1893 Дата инв: 17.11.2017 Бележки инв: К2017 | Книги |