Български/булгарски образи в рускоезична среда (Запис номер 175277)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02208nam a2200457 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20230406100745.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180411b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00183818000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 978-954-378-122-5 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| Други езици | Английски |
| -- | Руски |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | Н92 |
| Текст | История Н |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на феодализма в българските земи (VII век -I пол. на XVIII век) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"06/17" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"06/17" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Историческа наука. Помощни исторически науки |
| УДК код - определител по УДК | 930 |
| УДК определител | (470) |
| УДК - код + определител | 930(470) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Българска литература |
| УДК код - определител по УДК | 821.163.2 |
| УДК определител | .09 |
| УДК - код + определител | 821.163.2.09 |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Руска литература |
| УДК код - определител по УДК | 821.161.1 |
| УДК определител | .09 |
| УДК - код + определител | 821.161.1.09 |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Михайлов, Камен Василев |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 380790 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Михайлов, Камен Василев |
| Авторски знак | Михаи - М 74 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Български/булгарски образи в рускоезична среда |
| Редно поле (дума) | Камен Василев Михайлов. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Тангра ТанНакРа |
| Година на издаване | 2014 |
| Печатница | Костинброд : Мултипринт |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 740, XVI с. |
| Илюстрации и др. | с ил., факс. |
| Размери/Мащаб | 24 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Библиогр.: с. 664-681. - Рез. на англ., рус. ез. - Именен показалец |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Историография, българска |
| 9 (RLIN) | 253899 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Историография, руска |
| 9 (RLIN) | 340079 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Българска литература - връзка и взаимодействие с други литератури |
| 9 (RLIN) | 287334 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Руска литература - теми, образи, сюжети |
| 9 (RLIN) | 251651 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Русия |
| 9 (RLIN) | 179465 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | историография |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | литературни теми |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | взаимодействие |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | Н |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 277551 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 175277 |
| Koha biblioitemnumber | 175277 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 16.10.2015 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Виолета_Тройчева |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 02.02.2016 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Геновева_Генчева |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 175277 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 175277 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула | Източник на класификационната схема |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 301568 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2015-10-16 | Хранилище | 24.00 | 120000793763 | Цб 277551 | 120000793763 | 1 | 12.27 | Дост: Dp Вид: Д N: 36 Дата: 19.08.2015 | Книги | ||
| Не е изгубен | Не е повреден | заемане за дома | 694509 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня | 2019-03-26 | Читалня | 19.20 | Ч 930/М 74 | 120000830954 | 9.82 | Книги | Universal Decimal Classification |