История на българския народ (Запис номер 170787)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01415nam a2200349 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250119004142.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180411b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00178983000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на феодализма в българските земи (VII век -I пол. на XVIII век) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"06/17" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"06/17" |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Мутафчиев, Петър Стоянов |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 410369 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Мутафчиев, Петър Стоянов |
| Авторски знак | Мут - М 96 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | История на българския народ |
| Редно поле (дума) | Петър Стоянов Мутафчиев. |
| 250 ## - Област на изданието | |
| Сведения за изданието | 4. изд. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | БАН |
| Година на издаване | 1992 |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 375 с. |
| Размери/Мащаб | 20 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | 1. изд. 1943 на изд. Бълг. книга в 2 т. - 5 000 тир. - Библиогр. след отд. гл. |
| 650 #7 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, средни векове |
| Източник на редна или ключова дума | |
| 9 (RLIN) | 149610 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Средновековие |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 170433 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 30.07.2015 |
| Статус, дата на статуса | CRON CRON |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 30.07.2015 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Людмила_Стоянова |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 170787 |
| Koha biblioitemnumber | 170787 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула | Бележка за публиката |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 289662 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1992-01-01 | Хранилище | 32.00 | 573042 | Цб 298773 | 120000573042 | 1 | 16.36 | Дост: Dp Вид: Д N: стар фонд Дата: 01.01.1992 | Книги | ||
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 289663 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1992-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 32.00 | 572557 | П 949.72.03/М 96 | 572557 | 2 | 16.36 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1992 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 289664 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 1992-01-01 | Детски отдел | 32.00 | 573452 | ДН 949.72/М 96 | 573452 | 3 | 16.36 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1992 Дата инв: 06.10.2015 Бележки инв: Д2015 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 289665 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | 1992-01-01 | Детски отдел | 3.20 | 573453 | ДН 949.72/М 96 | 573453 | 4 | 1.64 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1992 Дата инв: 06.10.2015 Бележки инв: Д2015 | Книги | Отч.N: 47/2017 , Дата: 05.10.2017 | ||
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 289666 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 1992-01-01 | Детски отдел | 4.00 | 645966 | ДН 949.72/М 96 | 645966 | 5 | 2.05 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1992 Дата инв: 06.10.2015 Бележки инв: Д2015 | Книги |