Велчовата завера 1835 (Запис номер 167552)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01668nam a2200361 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20240424115801.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180411b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00175363000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Възраждане |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"17/18" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"17/18" |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Жечев, Николай |
| Пълна форма на името | Николов, Николай Жечев |
| Дати, свързани с автора | 1929 - |
| Автор - информация (биография) | Български историк |
| R(LIN) | 68364 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Жечев, Николай |
| Авторски знак | Жеч - Ж 46 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Велчовата завера 1835 |
| Подзаглавни данни | Ист. очерк |
| Редно поле (дума) | Николай Жечев; * Николай Жечев Николов. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Наука и изкуство |
| Година на издаване | 1985 |
| Печатница | Ямбол : Г. Димитров |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 87 с. |
| Размери/Мащаб | 22 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Пълното име на авт. е Николай Жечев Николов. - 2 019 тир. - Библиогр. под линия. |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Велчова завера 1835 |
| 9 (RLIN) | 150518 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Националноосвободително движение - България |
| 9 (RLIN) | 242410 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Велчова завера |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | българска история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | националноосвободителни движения |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Жечев, Николай |
| Пълна форма на името | Николов, Николай Жечев |
| Дати, свързани с автора | 1929 - |
| Друга информация | Български историк |
| 9 (RLIN) | 68364 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 133524 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 15.05.2015 |
| Статус, дата на статуса | Геновева Генчева |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30560 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 26.09.2017 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Вася_Ганчева |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 167552 |
| Koha biblioitemnumber | 167552 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула | Бележка за публиката |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 282253 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1985-01-01 | Хранилище | 0.83 | 425985 | Цб 133524 | 120000425985 | 1 | 0.42 | Дост: Dp Вид: Д N: стар фонд Дата: 01.01.1985 | Книги | ||
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 282254 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1985-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 0.83 | 427158 | П 949.72.04/Ж 46 | 427158 | 2 | 0.42 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1985 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 282255 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1985-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 0.83 | 427376 | П 949.72.04/Ж 46 | 427376 | 3 | 0.42 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1985 Дата инв: 08.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 282256 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 1985-01-01 | Заемна - подръчен фонд | 0.83 | 427377 | П 94(497.2)"1856/1877"/Ж 46 | 120000427377 | 4 | 0.42 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1985 Дата инв: 08.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | ||
| Изтеглен | Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 282257 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | 1985-01-01 | Детски отдел | 0.83 | 427482 | ДН 9.72.04/Ж 46 | 427482 | 5 | 0.42 | Дост: Pk Вид: Ф N: стар фонд Дата: 01.01.1985 Дата инв: 06.10.2015 Бележки инв: Д2015 | Книги | Отч.N: 38/2017 , Дата: 07.09.2017 |