Жален спомен за лютите рани на България през година 1876 (Запис номер 154492)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 01752nam a2200337 a 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20230718150626.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180410b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00161116000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | С |
| Текст | Старопечатен фонд |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Априлско въстание (1876). Четата на Хр. Ботев |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1876" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1876" |
| 100 ## - Редна дума - Автор | |
| Автор | Блъсков, Илия Рашков |
| Дати, свързани с автора | 1839-1913 |
| Автор - информация (биография) | Белетрист, учител, книжовник, събирач на народно творчество, издател. Преводач от руски език. |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 411081 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Блъсков, Илия Рашков |
| Авторски знак | Блъ - Б 51 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Жален спомен за лютите рани на България през година 1876 |
| Подзаглавни данни | Кн. І - |
| Редно поле (дума) | наредил Илия Р. Блъсков ; издава същий задружно с Гена Цончев, котленец. |
| Том | Кн. І |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Място на издаване, разпространение и проч. | Букурещ |
| Година на издаване | 1878 - |
| Печатница | (Букурещ : печатницата на Дор. П. Куку) |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Размери/Мащаб | 22 см |
| Страници | 64 с. |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | История - Априлско въстание |
| 9 (RLIN) | 332477 |
| 650 #7 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Националноосвободително движение - България |
| 9 (RLIN) | 163783 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Цончев, Гено |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | изд. |
| 9 (RLIN) | 332476 |
| 760 1# - Описание на основната серия | |
| Редна дума на основното описание | Блъсков, Илия Рашков |
| Страници - том | 64 с. |
| Заглавие | Кн. І |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб Ст 356*1807 |
| Фондова буква | Отдел "Старопечатен фонд" |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Инструкция (цена за достъп) | 0.00 |
| Права за достъп | disable |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Инструкция (цена за достъп) | 0.00 |
| Права за достъп | disable |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 154492 |
| Koha biblioitemnumber | 154492 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 22.05.2014 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30529 |
| Статус, дата на статуса | Диана Гривева |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 2023-04-08 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Кети |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | Специални фондове ( старопечатни, редки и ценни, фонд М. Арнаудов) | 258956 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Старопечатен фонд | 1878-01-01 | Старопечатен фонд | 0.13 | 14094/58-ст | Цб Ст 356 * 1807 | 900000000056 | 1 | 0.07 | Дост: DA Вид: Сф Дата: 01.01.1878 Дата инв: 30.03.2018 Бележки инв: СТ2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | Специални фондове ( старопечатни, редки и ценни, фонд М. Арнаудов) | 258957 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Старопечатен фонд | 1878-01-01 | Старопечатен фонд | 0.13 | 14095/58-ст | Цб Ст 356 * 1807 | 900000000055 | 2 | 0.07 | Дост: DA Вид: Сф Дата: 01.01.1878 Дата инв: 30.03.2018 Бележки инв: СТ2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | Специални фондове ( старопечатни, редки и ценни, фонд М. Арнаудов) | 258958 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Старопечатен фонд | 1878-01-01 | Старопечатен фонд | 0.13 | 14097/58-ст | Цб Ст 356 * 1807 | 900000000054 | 3 | 0.07 | Дост: DA Вид: Сф Дата: 01.01.1878 Дата инв: 30.03.2018 Бележки инв: СТ2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | Специални фондове ( старопечатни, редки и ценни, фонд М. Арнаудов) | 258959 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Старопечатен фонд | 1878-01-01 | Старопечатен фонд | 0.13 | 14096/58-ст | Цб Ст 356 * 1807 | 900000000057 | 4 | 0.07 | Дост: DA Вид: Сф Дата: 01.01.1878 Дата инв: 30.03.2018 Бележки инв: СТ2018 | Книги |