Възроден край (Запис номер 131657)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02111nam a2200457 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20240528115037.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180409b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00137484000 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | К |
| Текст | Краезнание |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Трета българска държава (от 1878) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1878..." |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1878..." |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Краезнание |
| УДК код - определител по УДК | 908 |
| УДК определител | (497.21-22) |
| УДК - код + определител | 908(497.21-22) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Първа българска държава. Българските земи и българската държава през ранния феодализъм (VІ в. - 1018 г. ). |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"681/1018" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"681/1018" |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Димитров, Тодор Димитров |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 322821 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Димитров, Тодор Димитров |
| Авторски знак | Дими - Д 58 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Възроден край |
| Подзаглавни данни | [Минало и настояще на с. Новград, Русенски окръг] |
| Редно поле (дума) | Тодор Димитров Димитров. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | НС на ОФ |
| Година на издаване | 1969 |
| Печатница | Русе : Дунав |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 216 с. |
| Илюстрации и др. | с ил., к. |
| Размери/Мащаб | 25 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | 2 000 тир. - Юбил. изд. по случай 50-год. на парт. организация и 25-год. на Деветосептемврийската социалист. революция в България. - Библиогр. с. 212-214. |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Села - България |
| 9 (RLIN) | 241989 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Новград |
| 9 (RLIN) | 179282 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | Русенско |
| 9 (RLIN) | 179464 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | села |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | К |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 51606 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | К 94(497.2)/Д 59 Т |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | К 94(497.2)"1878..."/Д 59 Т |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 131657 |
| Koha biblioitemnumber | 131657 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 2 |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 17.12.2012 |
| Статус, дата на статуса | Христина Везирева |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30535 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 22.01.2014 |
| Статус, дата на статуса | 17.12.2012 - от С1,Р / 17.12.2012 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 131657 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 131657 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 214836 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Краезнание | 1969-01-01 | Краезнание | 1.00 | 65971 | К 94(497.2)/Д 59 Т | 120000065971 | 1 | 0.51 | N: Сф Дата: 01.01.1969 Дата инв: 06.11.2017 Бележки инв: К2017 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 214837 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Краезнание | 1969-01-01 | Краезнание | 1.00 | 65972 | К 94(497.2)"1878..."/Д 59 Т | 120000065972 | 2 | 0.51 | N: Сф Дата: 01.01.1969 Дата инв: 17.11.2017 Бележки инв: К2017 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | ползва се в читалня | 214838 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 1969-01-01 | Хранилище | 0.70 | 63045 | Цб 51606 | 120000063045 | 3 | 0.36 | Дост: Dp N: Сф Дата: 01.01.1969 | Книги |