История на България (Запис номер 130742)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02261nam a2200469 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250409160920.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180409b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00136531000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 978-954-2903-08-6 |
| -- | издат.: Тангра ТанНакРа - на том(т. 9) |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 072 #7 - Код за тематичната категория | |
| Код организация | bullib |
| Код за тематична категория | Н92 |
| Текст | История Н |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на България |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2) |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | България през периода на общата криза на капитализма (1918-1944) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1918/1945" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1918/1945" |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | История на България |
| Авторски знак | Истор - И 95 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | История на България |
| Подзаглавни данни | В 14 т. |
| Редно поле (дума) | авт. на том Даниел Вачков; глав. ред. Георги Марков. |
| Том | Т. 9 |
| Заглавие на том | История на България 1918 - 1944 |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | БАН |
| Година на издаване | 1979 - |
| Печатница | За том: Костинброд : Мултипринт |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Размери/Мащаб | 31 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Изд. на БАН. Инст. по история. |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история |
| 9 (RLIN) | 244493 |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, нова |
| 9 (RLIN) | 241998 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | демография |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | стопанство |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | политически кризи |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | малцинства |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | култура |
| 659 ## - Тематичен бюлетин | |
| Тематичен бюлетин | Н |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Вачков, Даниел |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | авт. на том |
| 9 (RLIN) | 369037 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Марков, Георги |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | глав. ред. |
| 9 (RLIN) | 364638 |
| 760 1# - Описание на основната серия | |
| -- | - на том(т. 9) |
| Място на издаване, издател и година | София, Тангра ТанНакРа, 2012 |
| Страници - том | 839 с. : с ил. |
| Забележка - том | Библиогр. с. 823-833. - Именен показалец, показалец на геогр. имена ; Хронол. табл. - В 9. т. отбелязано История на България : В 10 т. |
| Заглавие | Т. 9 История на България 1918 - 1944 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб ІІ 5876 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 4 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 15.01.2003 |
| Статус, дата на статуса | Цветомила Тодорова |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30576 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 29.01.2014 |
| Статус, дата на статуса | ф / |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 130742 |
| Koha biblioitemnumber | 130742 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 212849 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 2012-11-25 | Заемна - подръчен фонд | 90.00 | 120000761370 | П 94(497.2)/И 95 | 120000761370 | 1 | 46.02 | Дост: Pk Вид: Ф N: 321 Дата: 19.11.2012 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 212850 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2012-11-25 | Заемна - подръчен фонд | 90.00 | 120000761371 | П 94(497.2)/И 95 | 120000761371 | 2 | 46.02 | Дост: Pk Вид: Ф N: 321 Дата: 19.11.2012 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 212851 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 2012-11-25 | Заемна - подръчен фонд | 90.00 | 120000761372 | П 94(497.2)/И 95 | 120000761372 | 3 | 46.02 | Дост: Pk Вид: Ф N: 321 Дата: 19.11.2012 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 212852 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 2012-11-25 | Заемна - подръчен фонд | 90.00 | 120000761373 | П 94(497.2)/И 95 | 120000761373 | 4 | 46.02 | Дост: Pk Вид: Ф N: 321 Дата: 19.11.2012 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 212853 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня | 2012-11-25 | Читалня | 90.00 | 120000761374 | Ч 94(497.2)/И 95 | 120000761374 | 5 | 46.02 | Дост: Pk Вид: Ф N: 321 Дата: 19.11.2012 Дата инв: 30.03.2017 Бележки инв: Ч2017 | Книги | |
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 212854 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Детски отдел | 2012-11-25 | Детски отдел | 90.00 | 120000761375 | ДН 949.72/И 95 | 120000761375 | 6 | 46.02 | Дост: Pk Вид: Ф N: 321 Дата: 19.11.2012 Дата инв: 21.08.2015 Бележки инв: Д2015 | Книги | ||
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 212855 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2012-11-25 | Основен фонд - ползва се само за читалня | 90.00 | 120000761376 | Цб ІІ 5876 | 120000761376 | 7 | 46.02 | Дост: Pk Вид: Ф N: 321 Дата: 19.11.2012 | Книги | ||
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 212856 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2014-01-29 | Хранилище | 90.00 | 120000773988 | Цб ІІ 5876 | 120000773988 | 8 | 46.02 | Дост: Dp Вид: Д N: 4 Дата: 28.01.2013 | Книги |