История на българите (Запис номер 111438)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02495nam a2200457 a 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250225142202.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180409b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00116783000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 954-621-221-0 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 954-528-467-6 |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на България |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2) |
| УДК - код + определител | 94(497.2) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Българските земи през ХVІІ и първата половина на ХVІІІ век. Засилване на гнета върху българския народ и съпротивата му |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1601/1760" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1601/1760" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на кризата на феодализма, зараждане на капиталистически отношения. Възраждане на българския народ (II пол. на ХVIII в. - 1878 г.) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1750/1878" |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1750/1878" |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | История на българите |
| Авторски знак | Истор - И 95 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | История на българите |
| Подзаглавни данни | В 8 т. : Т. 1 - |
| Редно поле (дума) | предг. от Григор Петров Велев; авт. на том Елена Александрова Грозданова; под ред. на на том Георги Марков. |
| Том | Т. 2 |
| Заглавие на том | Късно средновековие и Възраждане |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Знание |
| Година на издаване | 2003 - |
| Печатница | София : Д. Благоев |
| Място на издаване, разпространение и проч. | София |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Размери/Мащаб | 28 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Изд. на Науч. център за бълг. нац. стратегия |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история |
| 9 (RLIN) | 244493 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Възраждане - България |
| 9 (RLIN) | 243355 |
| 650 #7 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, средни векове |
| Източник на редна или ключова дума | |
| 9 (RLIN) | 149610 |
| 651 #4 - Допълнително описание по предмет - топоним | |
| Географско понятие | България |
| 9 (RLIN) | 241624 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Възраждане |
| 700 ## - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Велев, Григор Петров |
| Дати, свързани с автора | 1935-2020 |
| 9 (RLIN) | 375865 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Грозданова, Елена Александрова |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | авт. на том |
| 9 (RLIN) | 367674 |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Марков, Георги |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | под ред. на на том |
| 9 (RLIN) | 364638 |
| 760 1# - Описание на основната серия | |
| Място на издаване, издател и година | Труд, 2004 |
| Страници - том | 756 с. : с ил. |
| Заглавие | Т. 2 Късно средновековие и Възраждане |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб ІІ 11973 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 111438 |
| Koha biblioitemnumber | 111438 |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 6 |
| Периодичен библиозапис | Да |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 03.01.2005 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | 30529 |
| Статус, дата на статуса | Диана Гривева |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 09.10.2007 |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblioitemnumber | 111438 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 178950 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня | 2004-12-30 | Читалня | 49.99 | 120000690874 | Ч 94(497.2)/И 95 | 120000690874 | 1 | 25.56 | Дост: Pk Вид: Ф N: 8896 Дата: 29.12.2004 Дата инв: 30.03.2017 Бележки инв: Ч2017 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | само за читалня | ползва се в читалня | 178951 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2006-06-02 | Хранилище | 49.99 | 120000702702 | Цб ІІ 11973 | 120000702702 | 2 | 25.56 | Дост: Dp Вид: Д N: 20 Дата: 04.05.2005 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 178952 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2007-10-04 | Заемна - подръчен фонд | 49.99 | 120000717445 | П 94(497.2)/И 95 | 120000717445 | 3 | 25.56 | Дост: Pk Вид: Ф N: 9213 Дата: 01.10.2007 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 178953 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Дубликат | 2007-10-04 | Заемна - подръчен фонд | 49.99 | 120000717446 | П 94(497.2)/И 95 | 120000717446 | 4 | 25.56 | Дост: Pk Вид: Ф N: 9213 Дата: 01.10.2007 Дата инв: 15.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги |