Кълнове за новото Възраждане (Запис номер 106949)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02260nam a2200409 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20180422105742.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180409b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00112221000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 954-8197-33-2 |
| -- | издат.: Хеликон |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Период на кризата на феодализма, зараждане на капиталистически отношения. Възраждане на българския народ (II пол. на ХVIII в. - 1878 г.) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1750/1878" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1750/1878" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Краезнание |
| УДК код - определител по УДК | 908 |
| УДК определител | (497.21-21) |
| УДК - код + определител | 908(497.21-21) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Организация на културно-просветна работа в отделните страни. Народни читалища. Художествена самодейност |
| УДК код - определител по УДК | 374.28 |
| УДК определител | (497.21-21)(091) |
| УДК - код + определител | 374.28(497.21-21)(091) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Литература на отделни езици и езикови семейства |
| УДК код - определител по УДК | 821 |
| УДК определител | -84 |
| УДК - код + определител | 821-84 |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Казански, Рачо Колев |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 375377 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Казански, Рачо Колев |
| Авторски знак | Кад - К 13 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Кълнове за новото Възраждане |
| Подзаглавни данни | Изпод пепелищата на духовната разруха... |
| Редно поле (дума) | Рачо Колев Казански. |
| Том | Прил. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | Казанлък |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Хеликон |
| Година на издаване | 2003 |
| Печатница | Ст. Загора : Непедони |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 216 с. |
| Размери/Мащаб | 23 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Съдържа и Мисли от съкровищницата на всемирната мъдрост. - Библиогр. под линия ; Именен, геогр. показалец |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Възраждане - България |
| 9 (RLIN) | 243355 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Свищов - история |
| 9 (RLIN) | 254651 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Читалища - България - история |
| 9 (RLIN) | 249269 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Свищов |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | читалища |
| 760 1# - Описание на основната серия | |
| Редна дума на основното описание | Казански, Рачо Колев |
| Страници - том | 18 с., 21 см |
| Заглавие | Прил. |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 218909 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 09.04.2004 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | Геновева_Генчева |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 24.06.2004 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 106949 |
| Koha biblioitemnumber | 106949 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 172693 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2004-04-09 | Заемна - подръчен фонд | 5.00 | 120000684421 | П 94(497.2)"1601/1760"/К 13 | 120000684421 | 1 | 2.56 | Дост: DA Вид: А N: 11 Дата: 08.04.2004 Дата инв: 07.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 172694 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2004-06-15 | Хранилище | 0.00 | 120000686211 | Цб 218909 | 120000686211 | 2 | 0.00 | Дост: Dp Вид: Д N: 33 Дата: 06.08.2003 | Книги |