Възход и падение на великите сили (Запис номер 105820)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02135nam a2200457 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20240315005326.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180409b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00111058000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 954-509-259-9 |
| -- | издат.: Воен. изд. |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Обща световна история. История на света |
| УДК код - определител по УДК | 930.9 |
| УДК определител | "14/19" |
| УДК - код + определител | 930.9"14/19" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Политика. Вж и 341 ; 342 |
| УДК код - определител по УДК | 32 |
| УДК определител | (091) |
| УДК - код + определител | 32(091) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Международни политически отношения. Световна политика. Международна политика. Дипломация |
| УДК код - определител по УДК | 327 |
| УДК определител | (091) |
| УДК - код + определител | 327(091) |
| 100 1# - Редна дума - Автор | |
| Автор | Кенеди, Пол |
| Авторска отговорност | първи автор |
| R(LIN) | 251663 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Кенеди, Пол |
| Авторски знак | Кел - К 50 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Възход и падение на великите сили |
| Подзаглавни данни | Икон. промени и воен. конфликти ХV - ХХ в. |
| Редно поле (дума) | Пол Кенеди; прев. от англ. Анелия Данилова. |
| 250 ## - Област на изданието | |
| Сведения за изданието | 2. прераб. изд. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | Великобритания |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Воен. изд. |
| Година на издаване | 2003 |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 656 с. |
| Илюстрации и др. | с к., табл., диагр. |
| Размери/Мащаб | 24 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Ориг. загл. The Rise and Fall of the Great Powers / Paul Kennedy. - 1. изд. 1997 в 2 ч. - Офс. изд. - Библиогр. с. 609-639 ; Азб. показалец. |
| 504 ## - Забележка за наличие на библиография и др | |
| Забележка за наличие на библиография и под. | 609-639 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | История, обща |
| 9 (RLIN) | 264694 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Политика - история |
| 9 (RLIN) | 271385 |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Международни отношения |
| 9 (RLIN) | 245477 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | Средновековие |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | нова история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | политика |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | международни политически отношения |
| 700 1# - Други автори (авторска отговорност) | |
| Лично име | Данилова, Анелия |
| Автороска отговорност (Описва отношението между автора и произведението) | прев. от англ. |
| 9 (RLIN) | 366454 |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 218086 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| Koha issues (borrowed), all copies | 5 |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 16.02.2004 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| Статус, дата на статуса | CRON CRON |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 04.01.2005 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 105820 |
| Koha biblioitemnumber | 105820 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 170783 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2004-02-16 | Заемна - подръчен фонд | 12.00 | 120000682729 | 930/К 50 П | 120000682729 | 1 | 6.14 | Дост: Pk Вид: Ф N: 8860 Дата: 11.02.2004 Дата инв: 13.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги |
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 170784 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2004-09-20 | Заемна - подръчен фонд | 12.00 | 120000688587 | 930/К 50 П | 120000688587 | 2 | 6.14 | Дост: Pk Вид: Ф N: 8888 Дата: 08.09.2004 Дата инв: 07.02.2018 Бележки инв: П2018 | Книги | |
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 170785 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2004-12-20 | Хранилище | 12.00 | 120000690668 | Цб 218086 | 120000690668 | 3 | 6.14 | Дост: Dp Вид: Д N: 10 Дата: 25.02.2004 | Книги |