Америка и българите до Учредителното събрание 1879 г. (Запис номер 103143)
[ съкратено ]
| 000 -Лидер | |
|---|---|
| Контролно поле с фиксирана дължина | 02565nam a2200469 c 4500 |
| 003 - Код на организацията, давaща контролен номер | |
| Контролно поле | BLK |
| 005 - Дата и час на последна редакция | |
| Контролно поле | 20250119004124.0 |
| 008 - Елементи от данни с фиксирана дължина | |
| fixed length control field | 180409b bul|||||r ||||||| ||bul|| |
| 010 ## - Наследен системен номер | |
| LC control number | KNG00108215000 |
| 020 ## - Международен стандартен номер на книга ISBN | |
| Международен стандартен номер на книга ISBN | 954-9308-10-3 |
| -- | издат.: Бълг. бестселър - Нац. музей на бълг. книга и полиграфия |
| 040 ## - Източник на каталожния запис | |
| Идентификатор на билиотеката - собственик на записа | BLK |
| 041 ## - Код за език | |
| Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие | Български |
| Код за езика КДБФ | Български |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Възстановяване и развитие на България след Освобождението (1878-1900) |
| УДК код - определител по УДК | 94(497.2)"1878/1900" |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 94(497.2)"1878/1900" |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | История на САЩ |
| УДК код - определител по УДК | 973 |
| УДК определител | |
| УДК - код + определител | 973 |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Специални образователни средни училища - Училища с засилено изучаване на класически езици, на математика и естествени науки и др. |
| УДК код - определител по УДК | 373.52 |
| УДК определител | (497.2)(091) |
| УДК - код + определител | 373.52(497.2)(091) |
| 080 ## - УДК | |
| Текстов определител УДК | Мисионерство. Евангелизация |
| УДК код - определител по УДК | 266 |
| УДК определител | (497.2)(091) |
| УДК - код + определител | 266(497.2)(091) |
| 100 ## - Редна дума - Автор | |
| Автор | Райчевски, Стоян Чилов |
| Дати, свързани с автора | 1944 - |
| Автор - информация (биография) | Филолог, немска и българска филология. Историк. |
| R(LIN) | 246266 |
| 139 ## - Редно поле | |
| Редна дума | Райчевски, Стоян Чилов |
| Авторски знак | Раич - Р 29 |
| 245 10 - Сведения за заглавието | |
| Заглавие | Америка и българите до Учредителното събрание 1879 г. |
| Редно поле (дума) | Стоян Чилов Райчевски. |
| 257 ## - Страна на издаване | |
| Страна на създаване/издаване | България |
| 260 ## - Област на издателските данни | |
| -- | София |
| Име на издателя, разпространителя и проч. | Бълг. бестселър - Нац. музей на бълг. книга и полиграфия |
| Година на издаване | 2003 |
| Печатница | София : Унив. Св. Кл. Охридски |
| 300 ## - Физическа характеристика | |
| Страници | 316 с., 12 л. |
| Илюстрации и др. | ил. |
| Размери/Мащаб | 24 см |
| 380 ## - Жанр | |
| Жанр | История |
| 500 ## - Общи забележки | |
| Забележка | Библиогр. с. 310-315 |
| 504 ## - Забележка за наличие на библиография и др | |
| Забележка за наличие на библиография и под. | 310-315 |
| 650 #0 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | България - история, нова |
| 9 (RLIN) | 241998 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | История - България - американски извори |
| 9 (RLIN) | 307735 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | САЩ - история и политика |
| 9 (RLIN) | 262023 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Американо-български политически отношения - история |
| 9 (RLIN) | 146827 |
| 650 #4 - Допълнително описание по предмет – тема | |
| Основно описание – тема или топоним | Просветно движение - България - история |
| 9 (RLIN) | 246173 |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | история |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | България |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | САЩ |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | просветителство |
| 653 ## - Ключова дума – ненормативна | |
| Ключова дума | образование |
| 852 ## - Местоположение | |
| Форматна сигнатура | Цб 216246 |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 856 4# - Електронен адрес и достъп | |
| Електронен формат | pdf - файл |
| Път до файла /url/ | |
| 942 ## - АРТИКУЛИ | |
| Вид на библиотечния материал | Книги |
| Скрит в OPAC | Не |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Създаване |
| Дата на регистрацията/редакция | 13.10.2003 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| Статус, дата на статуса | CRON CRON |
| 944 ## - СЪЗДАВАНЕ И РЕДАКЦИЯ на ЗАПИСА | |
| Създаване/Редакция | Редакция |
| Дата на регистрацията/редакция | 19.01.2005 |
| Служител, извършил регистрацията/редакцията | |
| 999 ## - СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА | |
| Koha biblionumber | 103143 |
| Koha biblioitemnumber | 103143 |
| Код за отписване | Код за изгубен артикул | Източник на класификационната схема | Код за повреда | Коз за рестрикции | Код за отдаване | Артикулен № | Име на библиотеката - собственик | Име на библиотеката, в която се намира в момента | Статус (Текущо местоположение) | Дата на вписване в системата | Местоположение - отдел | Цена в лева | Инвентарен номер | Систематично азбучна сигнатура | Баркод | Номер на екземпляра | Цена в евро | Служебна бележка | Служебен тип на артикула |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 166453 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Читалня | 2003-10-13 | Читалня | 15.00 | 120000679012 | Ч 94(497.2)’’1878...’’/Р 29 С | 120000679012 | 1 | 7.67 | Дост: Pk Вид: Ф N: 17435 Дата: 09.10.2003 Дата инв: 28.03.2017 Бележки инв: Ч2017 | Книги | |
| Изтеглен | Не е изгубен | Universal Decimal Classification | Не е повреден | без рестрикции | заемане за дома | 166454 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Заемна - подръчен фонд | 2003-11-07 | Заемна - подръчен фонд | 15.00 | 120000679766 | П 949.72.05/Р 29 | 120000679766 | 2 | 7.67 | Дост: DA Вид: А N: 25 Дата: 05.11.2003 | Книги |
| Не е изгубен | Не е повреден | без рестрикции | ползва се в читалня | 166455 | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Регионална библиотека "Любен Каравелов" Русе | Хранилище | 2005-01-18 | Хранилище | 0.00 | 120000691121 | Цб 216246 | 120000691121 | 3 | 0.00 | Дост: Dp Вид: Д N: 11 Дата: 02.03.2004 | Книги |